Tipy na výlety

Regionální turistické servery

Informační centra v okolí

Formanka Hanušovice - bowling

Formanka je založena na principu samoobslužného systému, kdy se zákazník sám obslouží z nabízených nápojů na výčepu a pochutin z výdejních automatů. Platba probíhá přes platební terminál formou platební karty, nebo městského čipu. Součástí formanky je také bowling, který je možné si přijít po předchozí rezervaci zahrát.

Pivovarské muzeum Hanušovice

Pivovarské muzeum zajímavě mapuje vývoj pivovarnictví na Hanušovicku. První část expozice vás zavede do úplného počátku výroby piva v hanušovickém pivovaru roku 1874 a končí obdobím druhé světové války. Součástí prohlídky hanušovického muzea je i možnost objednání exkurze do samotného Pivovaru HOLBA.

Relaxační centrum Andělka

Relaxační centrum Andělka je určeno pro všechny, ať již pro rodiny s dětmi, páry hledající romantiku, sportovce či návštěvníky, kteří si rádi odpočinou a využijí našich služeb (lázně, masáže, kosmetické kůry…). Najdete zde uvolnění těla i mysli - v příjemném prostředí na Vás čeká whirlpoolka a Finská sauna s ochlazovnou (vědro či studená sprcha) a odpočívárnou.

X-PARK Františkov

Sportovní a relaxační areál obklopený jesenickou přírodou s upravovaným svahem, dětským vlekem a parkovištěm 50m od vleku. V nadíbce najdete jak letní, tak zimní aktivity.

Ski areál Branná

Při vstupní bráně do Jeseníků v obci Branná je pro Vás připraven Ski areál Branná, který se rozprostírá v nadmořské výšce 630 - 750 metů a disponuje třemi sjezdovkami, které jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pokročilé lyžaře.

Areál Kouty

Každý z Vás - sportovec, turista, návštěvník elektrárny Dlouhé Stráně si najde program na míru a budete se divit, že u nás den nestačí. Hlavní devizou areálu Kouty je šestisedačková lanovka, která Vás dopraví za všemi nevšedními zážitky. Od horní stanice lanovky můžete využít kyvadlové dopravy busem k horní nádrži Dlouhé Stráně.V zázemí areálu se občerstvíte v moderním gastro Restaurantu se třemi provozy (v jedné z nich je umístěna expozice z Koutecké historie), bowling barem, letní terasou.

SKI Areál Přemyslov

Patří mezi nejmodernější lyžařská střediska v oblasti Jeseníků. Součástí areálu jsou čtyři sjezdové tratě obsluhované čtyřsedačkovou lanovkou a dvěma vleky, parkoviště, obslužný objekt s restaurací, bufetem, ubytováním, lyžařskou školou, půjčovnou a ski servisem. Všechny sjezdové tratě jsou zasněžovány technickým sněhem a pravidelně upravovány sněžnými rolbami.

Horský resort Dolní Morava

Horský resort Dolní Morava je střediskem nejen pro vyznavače zimních sportů. Je to i území pro dovolenou rodin s dětmi, venkovní aktivity a adrenalinové zážitky. Na své si zde příjdou i vyznavači klidu a pohody.

Lanová dráha Ramzová

Lyžařské středisko se sedačkovou lanovkou u obce Ramzová, 10 km jihozápadně od okresního města Jeseník, na silnici spojující Šumperk s Jeseníkem. V areálu se nachází 4 sedačková lanovka Ramzová - Čerňava a 2 sedačková lanovka Čerňava - Šerák. Lanové dráhy jsou v provozu celoročně. V zimním období je pak dále v provozu 1 vlek.

Stezka v oblacích

Stezka v oblacích je vyhlídková konstrukce postavená ze dřeva a oceli, která se nachází nad obcí Dolní Morava poblíž chaty Slaměnka pod vrcholem Slamníku v masivu Králický Sněžník.

Skybridge Dolní Morava

Připravte se na jedinečný moment, kdy se ocitnete 95 metrů nad hlubokým horským údolím. Po 721 metrů dlouhé lávce přejdete z jednoho horského hřebenu na druhý. Vykročit bude chtít trochu odvahy, ale garantujeme neobyčejný zážitek na celý život.

Kolštejn wellness centrum

Na své si zde přijdou ti z vás, kteří ze zdravotních či jiných důvodů upřednostňují “suché” odpočinkové procedury, příznivci osvědčených saun, či všichni vyznavači nových a v ČR doposud nepříliš známých relaxačních metod, které vás opět postaví na nohy.

Chateau Goldenstein

Únik od shonu města v Chateau Goldenstein se 700 lety historie, v horské vesničce Branná. Je ideálním místem pro rodinné a sportovní dovolené, firemní akce, romantické pobyty, svatby a hlavně odpočinek.

Termální park Velké Losiny

Vyzkoušejte devatero termálních bazénů a vodní atrakce. Nechte své tělo hýčkat při profesionálních masážích. Načerpejte energii při pohybových aktivitách v bazénu. Dopřejte své imunitě pobyt ve čtyřech typech saun. To vše s vaší rodinou, v zázemí našeho termálního parku TERMÁLY LOSINY.

Zámek Velké Losiny

Zámek Velké Losiny se nachází v obci Velké Losiny v okrese Šumperk, v geomorfologickém celku Hanušovická vrchovina. Zdejší renesanční zámek stojí na místě někdejší středověké tvrze. Místo proslulo nechvalně známými čarodějnickými procesy.

Tři kameny

Skalní útvar u Přemyslovského sedla je vysoký až 30 metrů. Místo poskytuje pěkné výhledy do okolí sedla a na Černou stráň. Eroze vymodelovala na vrcholu převisy, které působí jako velké kamenné hřiby či kovadliny.

Lesní bar

Lesní bar je samoobslužný bar nacházející se v obci Lipová - lázně, v části Horní Lipová.Vydejte se po turistické cestě z Horní Lipové směr k vrcholu Smrk (hraniční hora, 1125 m.n.m) a po cca 2km narazíte na náš Lesní bar! Slouží pro zpříjemní cesty cyklistům a turistům. Především se snažíme ulehčit vám vaše namáhavé výlety do kopců pomocí vkusných odpočívadel a přístřešků.

ZOO fauna park Horní Lipová

Faunapark o. p. s. patří k nejmenším zooparkům v Česku. Nachází se v obci Lipová-lázně, vesnici v okrese Jeseník, necelých 10 km západně od centra okresního města Jeseník.

Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník

Priessnitzovy léčebné lázně v Jeseníku leží uprostřed nedotčené přírody Rychlebských hor a Hrubého Jeseníku v nejsevernějším cípu Olomouckého kraje. Ve svém názvu nesou jméno svého zakladatele Vincenze Priessnitze a jsou vůbec prvním vodoléčebným ústavem světa. Už při první návštěvě na Vás zapůsobí jejich charismatické genius loci, výhledy na hřebeny Jeseníků či jedinečné Sanatorium Priessnitz.

Šerák

Šerák je 1351 m vysoká hora v Hrubém Jeseníku, na historické hranici Moravy a Slezska. Spolu se sousedním Keprníkem je součástí Národní přírodní rezervace Šerák-Keprník a také širšího území CHKO Jeseníky.

Praděd

Nejvyšší horou Moravy a zároveň nejvyšším vrcholem Hrubého a Nízkého Jeseníku je Praděd (1 492 m). Na jeho vrcholku stojí televizní vysílač s restaurací a rozhlednou. Horní plošina vysílače je nejvyšším (byť umělým) bodem v České republice.

Keprník

Keprník (1424 m) je nejvyšší horou v Keprnické hornatině a čtvrtý nejvyšší vrchol Hrubého Jeseníku. Je součástí CHKO Jeseníky a NPR Šerák-Keprník. Vrchol hory je bezlesý, tvořený svorovými skálami a horskými loukami. Na vrcholové skále stojí žulová rozhledová růžice. Ideální kruhový rozhled se odtud naskýtá na Krkonoše se Sněžkou, Kralický Sněžník, Beskydy a někdy i Malou Fatru a Vysoké Tatry.

Vozka

Vozka je druhým nejvyšším vrcholem (1377 m) v Keprnické vrchovině. Nachází se v jesenickém okrese, asi 6,5 km východně od Branné. Vrcholové části hory jsou součástí přírodní rezervace Šerák – Keprník – Vozka, přes niž vede naučná stezka.